Prawda o dietach pudełkowych: Porady żywieniowe, które pomogą Ci utrzymać utratę wagiZ tak wielu diet obiecujących utratę wagi, to nic dziwnego, że ludzie są zdezorientowani o tym, który z nich wybrać. Ale co większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że większość z tych fad diety nie pomoże Ci schudnąć w dłuższej perspektywie. W rzeczywistości badania pokazują, że stosowanie diety przez ponad dwa lata zmniejsza szansę na utrzymanie utraty wagi o 50%. Przy tak wielu sprzecznych informacjach może być trudno określić, która dieta jest dla Ciebie odpowiednia. Każda osoba ma inne potrzeby i nawyki życiowe, co utrudnia znalezienie wzorca żywieniowego, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli jednak chcesz utrzymać spadek wagi w dłuższej perspektywie, a nie tylko stosować kolejną krótkoterminową dietę typu fad, istnieją sposoby, aby to zrobić.

Na co zwrócić uwagę w zdrowej diecie?

Pierwszym krokiem do przestrzegania zdrowej diety jest określenie, które schematy żywieniowe mogą działać najlepiej dla Ciebie. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów planów żywieniowych, poniżej przedstawiono kilka ważnych cech, których należy szukać w zdrowej diecie.

- Szeroki zakres składników odżywczych - Zdrowa dieta powinna zawierać szeroki zakres składników odżywczych, w tym witamin i minerałów, które są ważne dla zdrowia.

- Zakres kalorii - Chociaż utrata wagi jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie rozpoczynają dietę niskokaloryczną, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nie każdy musi przestrzegać diety niskokalorycznej.

- Różnorodność - Dieta, która obejmuje różnorodne pokarmy z różnych grup żywności, pomaga zapewnić, że otrzymujesz wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje twój organizm.

- Realistyczne podejście - Bez względu na to, jaki plan żywieniowy wybierzesz, powinieneś upewnić się, że jest to realistyczne podejście.

Wybierz swój poziom kalorii i znajdź swój próg białka

Jeśli zdecydujesz się na dietę niskokaloryczną, ważne jest, aby wybrać odpowiednią dla siebie ilość kalorii. Dla większości ludzi będzie to prawdopodobnie gdzieś pomiędzy 1200 a 1500 kalorii dziennie. Jeśli zastosujesz bardzo niskokaloryczną dietę, istnieje duża szansa, że nie będziesz w stanie utrzymać jej przez bardzo długi czas. Ważne jest również, aby wybrać zdrowe źródło białka. Dieta bogata w białko jest często zalecana przy odchudzaniu, ponieważ pomaga czuć się pełnym. Ważne jest jednak, aby wybrać zdrowe źródło białka, takie jak ryby lub białka roślinne, takie jak fasola. Jeśli zdecydujesz się na zdrowy sposób odżywiania, pamiętaj, aby wybrać odpowiedni dla siebie poziom kalorii. Pamiętaj, że nie każdy musi stosować dietę niskokaloryczną.

Określ swoją wielkość porcji

Kolejną ważną kwestią przy stosowaniu jakiejkolwiek diety jest wielkość porcji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że rozmiary porcji stały się znacznie większe w ciągu ostatnich kilku dekad. Średnia wielkość porcji wzrosła z około 8 uncji, kiedy wprowadzono przewodnik żywnościowy USDA w 1956 roku, do około 16 uncji obecnie. Przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania jest ważne dla utrzymania spadku wagi. Należy jednak pamiętać, że cel utraty wagi może być inny niż u kogoś innego. W związku z tym, ważne jest, aby określić, jakie powinny być Twoje wielkości porcji. Okazało się, że wiele osób ma tendencję do niedoceniania wielkości swoich porcji. W związku z tym, nawet jeśli stosujesz zdrową dietę, możesz jeść więcej niż potrzebujesz. Przewodnik po porcjach może pomóc Ci przezwyciężyć ten problem, dając Ci wizualne odniesienie do tego, jakie powinny być Twoje wielkości porcji.

Kiedy już wybierzesz zdrowy wzór odżywiania i zaczniesz go przestrzegać, możesz utrzymać wagę, czyniąc zdrowe nawyki częścią swojej codziennej rutyny.

- Dziennikarstwo - Dziennikarstwo może być doskonałym sposobem na śledzenie postępów i dowiedzieć się, co działa, a co nie. Journaling może być również pomocnym przewodnikiem, jeśli napotkasz czasy, kiedy rzeczy nie idą zgodnie z planem.

- Identyfikacja przeszkód - Możesz nie schudnąć od razu, ale to nie znaczy, że robisz coś źle. W rzeczywistości to normalne, że nie widzisz rezultatów od razu. Kluczem jest zidentyfikowanie, co powoduje, że utrata wagi jest wolniejsza niż byś chciała.

- Jedzenie, kiedy jesteś głodny - Jednym z największych błędów popełnianych przez ludzi próbujących schudnąć jest niejedzenie, kiedy są głodni.

- Znalezienie sieci wsparcia - Łatwo jest czuć się zniechęconym, gdy próbujesz schudnąć. Posiadanie sieci wsparcia może zrobić wielką różnicę, pomagając Ci utrzymać motywację, gdy masz trudny tydzień.

Prawda jest taka, że wszystkie diety mogą pomóc Ci schudnąć, ale tylko na krótki okres czasu. Jeśli chcesz utrzymać wagę off na dłuższą metę, musisz znaleźć dietę, która działa dla Ciebie. Jeśli próbujesz schudnąć i utrzymać to off, musisz znaleźć dietę, która pasuje do Twoich potrzeb. Nie ma jednej uniwersalnej diety, która działa dla wszystkich, więc poświęć trochę czasu, aby znaleźć dietę, która działa dla Ciebie. W ten sposób można utrzymać wagę off na dłuższą metę.